Solemar Academy (Sicília) je uznávaná škola talianskeho jazyka založená v roku 1986 v Cefalù, na severnom pobreží Sicílie. Jazyková škola je na trhu už 30 rokov a za ten čas navštevovali jej kurzy tisícky študentov z celého sveta. 

Študovať taliančinu na Sicílii je bezpochyby vzrušujúce dobrodružstvo. Keďže sú Sicílčania veľmi pohostinní a temperamentní, je pomerne jednoduché s nimi nadviazať kontakt. Okrem toho Sicília ponúka veľa možností na cestovanie a spoznávanie okolia, nespočetné množstvo exkurzií a voľnočasových aktivít.

Sídlo školy je v Cefalù, ktoré patrí do dlhého zoznamu najkrajších miest v Taliansku. Je ľahko dostupné z letiska v Palerme (cca.  70km) a z Trapani (cca. 180km). Veľmi radi vám pomôžeme naplánovať celú cestu a nájsť to najvhodnejšie spojenie.

Výhody školy SOLEMAR:

Kurzy na úrovni - Lekcie prebiehajú v malých skupinách (4-9 študenti), všetci učitelia sú rodení Taliani a sú to kvalifikovaní lektori talianskeho jazyka pre cudzincov. Škola je certifikačným centrom CELI a DILS s bohatými skúsenosťami.

Prijateľné ceny - Ceny kurzov sú prijateľné a jazykové vzdelávanie je tak ľahko prístupné. Škola sa nachádza 100 metrov od mora, neďaleko sú cenovo výhodné reštaurácie a na presúvanie v rámci mestečka (škola- centrum- ubytovanie- more) nepotrebujete žiadny dopravný prostriedok.

Destinácia - Je skutočne očarujúca, mestečko sa nachádza na severnom pobreží Sicílie, neďaleko Palerma. Mesto nájdete v zozname najkrajších miest v Taliansku (https://borghipiubelliditalia.it/project/cefalu/) a katedrála v Cefalù je zaradená v zozname Svetového dedičstva UNESCO. Pláže, kopce a prekvapivé kultúrne atrakcie sú ideálnou destináciou pre turistov každého veku. Mestečko je bezpečné a všetko je ľahko dostupné peši.

JAZYKOVÉ KURZY

Kurzy začínajú vždy v pondelok o 8.30, v prvý deň sa robí jazykový test a krátky pohovor s lektormi, aby mohli byť študenti zaradení do skupín podľa úrovne. Písomný ONLINE test (okrem úplných začiatočníkov) dostanete cca. týždeň pred nástupom na kurz na váš email. Dostanete pokyny ohľadom organizácie školy, kurzov, tipy na voľný čas, kde robiť nákupy, kde sa stravovať a pod. Zoznámite sa s Cefalu počas prehliadky mesta, ktorou vás bude sprevádzať sám riaditeľ školy Valerio. Lekcie prebiehajú doobeda, v poobedných hodinách je možné zúčastniť sa rôznych skupinových aktivít, ktoré ponúka škola.

Standard - je to najžiadanejší typ kurzu všeobecnej taliančiny, 20 hodín týždenne v skupine.

Kombinovaný kurz - spojenie skupinového kurzu 20hodín týždenne plus 1lekcia individuálna. Náplň individuálnej lekcie je na dohode medzi študentom a lektorom.

Ubytovanie

Študenti sú ubytovaní v prázdninových domoch, v apartmánoch spolu s inými študentami. Keďže je počas celého roka na Sicílii príjemné počasie, môžete kedykoľvek skombinovať dovolenku pri mori alebo kultúrny výlet s jazykovým kurzom. Môžete byť ubytovaní v apartmánoch v krásnej VILLA CATERINA, v talianskej hostiteľskej rodine alebo v turisticky vybavenom hoteli priamo pri mori. Ubytovanie si môžete samozrejme zabezpečiť aj sami, prípadne vám veľmi radi odporučíme najlepšie riešenie.

 

CENY KURZOV

Kurz Standard

Lekcie/týždenne

Počet týždňov Cena
 

20

1

€ 170,00

   

2

€ 320,00
    3

€ 450,00

    4

€ 580,00

K cene kurzu treba prirátať zápisné: €50,00 dospelí, €25,00 študenti a mládež

Dĺžka lekcie je 45 minút.

V cene je zahrnuté:

verified9  úvodný test

books71  didaktický materiál

diploma7   potvrdenie o absolvovaní kurzu

wifi74   WiFi v škole

coffee128   káva na privítanie

shopping bag    kit na privítanie

map30    voľnočasové aktivity

credit-card3    Solemar Academy Card (umožní vám nakupovať so zľavami v partnerských predajniach v CEFALU)

 

Mám záujem o jazykový pobyt v SOLEMAR

Po vyplnení formulára Vás budeme kontaktovať a pošleme nezáväznú cenovú ponuku