Scuola Virgilio Trapani ( Sicília)

Škola VIRGILIO je jediná škola taliančiny v Trapani, založená v roku 2006 priamo v centre mesta, ideálna pre študentov, ktorí chcú spoznať západné pobrežie ostrova Sicílie. Trapani sa nachádza západne od Palerma, hlavného mesta regiónu a okrem výborného priameho leteckého spojenia Bratislava - Trapani, ponúka možnosť cestovať z prístavu na Egadské ostrovy - Favignana, Levanzo, Marettimo, ktoré sú malým a stále pomerne neznámym rajom na Zemi.

Počas celého roka ponúka kurzy všeobecnej taliančiny, organizuje skupinové kurzy pre školy a rôzne skupiny, ako aj lekcie online. Od apríla do októbra, počas letného obdobia, sa zameriava na intenzívne kurzy talianskeho jazyka a kultúry pre mladých, dospelých i seniorov. Počas kurzu ponúka študentom rôzne poobedné aktivity ako exkurzie do okolia, kurzy sicílskej kuchyne, návštevu pamiatok a možnosť ponoriť sa a vychutnať jedinečnú atmosféru južného Talianska.

Škola sídli na Via OSORIO 24, hneď vedľa nádherneho mestkého parku - Villa Margherita, medzi historickým centrom a novým mestom, kúsok od pláže. Má 6 moderne zariadených a priestraných učební, ideálnych pre individuálne a skupinové kurzy. Nachádza sa na 4. poschodí, učebne sú svetlé a majú krásny výhľad na mestký park. Všetky priestory sú klimatizované, aby poskytli príjemný chládok študentom a učiteľom aj počas horúcich letných dní.

Škola sa nachádza 250 metrov od železničnej stanice (3 minúty peši), 450 metrov od parkoviska Piazza Vittorio Emanuele (5 minút), 750 metrov (9 minút) od prístavu, odkiaľ odchádzajú lode na blízke ostrovy.

KURZY

Standard - 15 hodín týždenne (1 hodina = 60 minút), 3 lekcie denne, od pondelka do piatka od 9:30 do 13:00 (30 minút prestávka).

Standard Plus - 15 hodín týždenne (ako Standard) plus 5 poobedných lekcií (obvykle hneď po obednej prestávke).