Jazyková škola RIMINI ACADEMY vznikla v roku 1994 a v 2016 oslávila svoje 22. narodeniny. Učiteľom a ich študentom ponúka jazykové pobyty v ľubovoľnej dĺžke, už od jedného týždňa. Škola sa nachádza v historickom centre Rimini, známeho pre svoju dlhú pláž a bohatú históriu, kultúrne podujatia a zábavu.


 

Jazykové centrum ponúka kurzy talianskeho jazyka a kultúry všetkých úrovní a širokého zamerania počas celého roka pre cudzincov z celého sveta a všetky vekové kategórie, zabezpečuje im bytovanie v rodinách alebo hoteloch podľa požiadaviek študenta. Okrem talianskeho jazyka je tu možné študovať aj anglický jazyk, príp. kombinovaný kurz taliančiny a angličtiny a škola je aj certifkačným centrom pre medzinárodné skúšky anglického jazyka City & Guilds. Pre skupiny organizuje fakultatívne výlety so sprievodcom do okolia, návštevy najdôležitejších historických pamiatok, hodiny varenia a športové hry na pláži.

KURZY TALIANSKEHO JAZYKA

Okrem štandardných kurzov talianskeho jazyka, ktoré sú farebne rozlíšené (viď nižšie), škola ponúka aj tzv. senior kurzy pre dospelých a kurzy odbornej taliančiny. Čo sa týka štandardných skupinových kurzov, škola rozlišuje 5 základných úrovní znalosti talianskeho jazyka. Študenti v prvý deň kurzu píšu jazykový test, na základe jeho výsledkov sú zadelení do príslušných tried. Kurzy pre úplných začiatočníkov sa začínajú vždy prvý pondelok v mesiaci, ostatní študenti môžu nastúpiť do kurzu  ktorýkoľvek pondelok v mesiaci.

Dĺžku kurzu (1-4 týždne príp. viac) si určí každý študent podľa svojich možností. Štandardný kurz prebieha 4 hodiny denne, obvykle medzi 9.00-13.00, 5 dní v týždni. Sobota a nedeľa sú voľné dni, určené na príchody a odchody študentov, pre ostávajúcich študentov sú to dni určené na oddych, štúdium a spoznávanie okolia. V prípade záujmu je možné zvoliť aj inú intenzitu lekcií napr. 2 hodiny denne, príp. intenzívny kurz 6 hodín denne či individuálne hodiny.

Nižšie nájdete ceny najobľúbenejších kurzov, pre iné kombinácie nás, prosím, kontaktujte. Pri dlhších kurzoch ponúkajú školy aj zľavu na jazykový kurz, pýtate sa. K tejto cene je potrebné prirátať zápisné 50e. Je to poplatok škole za učebnice a študijný materiál, administratívu príp. pomoc pri hľadaní ubytovania.

Ceny kurzov

Corso banco (mini)

Biely kurz - mini - pozostáva z 2 lekcií denne, t.j. 10 hodín týždenne.

1týždeň/10VH - 150e

2týždne/20VH- 250e

3týždne/30VH - 300e

4týždne/40VH - 350e

Corso verde (generale)

Zelený kurz - všeobecný - pozostáva zo 4 lekcií denne, t.j. 20 hodín týždenne.

1týždeň/20VH- 250e

2týždne/40VH - 350e

3týždne/60VH - 450e

4týždne/80VH - 550e

RIMINI a okolie

Rimini sú prímorským mestom a obľúbeným letoviskom na pobreží Jadranského mora, patrí k najznámejším turistickým lokalitám v Taliansku. V lete je mesto pomerne rušné, je vyhľadávanou letnou destináciou, keďže je veľmi dobre turisticky vybavené a vyznačuje sa dlhými a širokými plážami. Je ľahko dostupné autom a autobusom aj zo Slovenska, príp. z letiska vo Viedni smer Bologna.

Vo  voľnom čase je možné navštivíť San Marino, Bolognu, Ravennu a iné historické mestá  v okolí, tematické zábavné parky - Italia in Miniatura, Mirabilandia, Aquafan. Cez školu si môžete objednať aj plážový servis či výlet loďou.

Viac o Rimini: https://cestovanie-dovolenka.sk/rimini-zelena-perla-jadranu/


Ubytovanie

Ubytovanie je zabezpečované v rodinách alebo v apartmánoch spolu s inými študentami. Je možné si ubytovanie zabezpečiť aj na vlastnú päsť v hoteloch, príp. v iných ubytovacích zariadeniach. Radi vám pri výbere vhodného ubytovania pomôžeme a poradíme.

Rimini Academy, na požiadanie, zabezpečí ubytovanie v rodine. Ceny sa líšia podľa obdobia, v ktorom chcete do Rimini cestovať. Upozorňujeme záujemcov, že od júla do konca septembra sú ceny obvykle v celom Taliansku vyššie ako v ostatných mesiacoch.

 

Vyžiadať ponuku

Uvažujete o jazykovom pobyte v Taliansku? Napíšte nám a pošleme vám konkrétnu ponuku. Prihláška je nezáväzná, kým nie je uhradená záloha za kurz.